Hakkımızda

Biz Kimiz

Kurucu avukatımız Av. Burhan Karal, Kuleli Askeri Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Kara Harp Okulundan mezun olarak subay olarak görev yapmaya başlamış bu süreçte de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamlayarak avukat olduktan sonra Subaylık görevinden ayrılmış ve avukatlık yapmaya başlamıştır. Uzun yıllar İngiltere’de Conveyancing ve Immigration International Business Relation konularında çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul Büyükçekmece’de KARAL HUKUK BÜROSU’NU kurarak faaliyete başlamıştır

Karal Hukuk Bürosu, kuruluşundan bugüne kadar etkin ve disiplinli kadrosuyla, birçok alanda tüzel ve gerçek kişi müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.  Müvekkillerinin hukuki sorunlarını hızlı ve en etkin şekilde çözüme kavuşturarak hukuk dünyasında adım adım zirveye ilerlemektedir. Bu bağlamda müvekkillerinin hukuki sorunları, gün gün takip edilmekte ve klasik çözüm yolları yanı sıra uzlaşma, tahkim, arabuluculuk ve hakem yolu ile başarıyla sonuçlandırılmaktadır.

Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Sigorta Hukuku, Uluslararası Hukuk, Aile ve Boşanma Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve Miras Hukuku başta olmak üzere hukukun tüm alanlarında  konusunda uzman akademisyen ve hukukçuların da desteği alınarak  dinamik, etkin kadrosuyla her türlü hukuki hizmetin en iyi şekilde sunulmasına özen gösterilmektedir.

Karal Hukuk Bürosu, avukatlık ve hukuki danışmanlık mesleğini etik değerlere ve insan onuruna saygılı olarak icra etmeyi temel prensip olarak benimsemiştir. Paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler müvekkil-avukat ilişkisi çerçevesinde ele alınarak, avukatın sır tutma yükümlülüğü gözetilerek hiçbir kurum, kuruluş veya şahıs ile paylaşılmamaktadır. Firmamız müvekkillerini her türlü adli ve idari merciler başta olmak üzere tüm platformlarda temsil etmektedirler.